Дата: 28-11-2019 Организатор: БТПП - ЦПОПКФО Анотация: Представяме ви първото по рода си практическо обучение за България: „МЯСТО НА СТОПАНСКА ДЕЙНОСТ И ПОСТОЯНЕН ОБЕКТ ЗА ДДС ЦЕЛИ” С оглед развитието на данъчните практики в България и в световен мащаб Ви представяме първото по рода си практическо обучение за България – място на стопанска дейност (МСД) и постоянен обект за ДДС цели. Целта на обучението е да разясни две от най-спорните и създаващи трудности за бизнеса понятия в данъчното право чрез практически примери и казуси.
Дата: 28 ноември т.г., 9.00-17.00часа Място на провеждане: БТПП, зала Б, София, ул.Искър 9 Лектори: адв. Анелия Татарова и адв. Теодосия Кирилова.
Първата тема от обучението ще разгледа понятието за МСД. Ще бъдат анализирани и коментирани дефиницииите на МСД по националното право и СИДДО. Съотношение между двете дефиниции.
Вторият панел ще разгледа чл. 5 от Модела на СИДДО на ОИСР, дефиниращ МСД и използван от България при сключване на СИДДО. Ще разискаме съотношението между отделните алинеи на чл. 5. Ще обсъдим конкретни примери от практиката на ВАС и най-често срещаните проблеми.
Третата тема ще предостави обобщение и анализ на дефиницията на МСД във всички СИДДО, сключени от България, както и най-често срещаните разлики с Модела на ОИСР.
В четвъртия панел ще бъде разгледана концепцията за постоянен обект в областта на ДДС в европейските и българските законодателство и практика. Акцентът ще бъде практическото значение на понятието. Всяка от изследваните теми ще бъде разгледана през перспективата на казуси, решавани от СЕС и ВАС, както и становища на данъчната администрация.
а. Създаване и законодателната рамка b. Определение в европейското и българското ДДС законодателство с. Развитие и анализ на европейската съдебната практика
а. Легалната дефиниция – анализ и значение b. „Активен“ и „пасивен“ постоянен обект – взаимодействие и значение с. Анализ на данъчната и съдебната практика
а. Критериите за постоянен обект b. ДДС третиране на реципрочни доставки на стоки и услуги с. Анализ на данъчна и съдебна практика
а. Ред за упражняване на право на данъчен кредит – критерии и значение b. Пълен или частичен данъчен кредит – изчисляване на пропорция с. Анализ на данъчна и съдебна практика
Информация за лекторите: Адв. Анелия Татарова С Анелия Татарова, БТПП в последните години има успешно сътрудничество в областта на обученията. От проведените анкети след обученията, участниците дават отлична оценка за начина на представяне на темата и практическата насоченост на обсъжданите въпроси. Анелия Татарова е данъчен адвокат с 2 години опит като счетоводител и 12 години опит в областта на данъчното право. От 2012г. Анелия Татарова редовно провежда данъчни и осигурителни практически обучения както на одитори към различните регионални организации на ИДЕС, така и на счетоводители из цяла България. Темите, които представя, покриват актуални казуси, наболели практически въпроси, анализ на практика на ВАС и Съда на ЕС в сферата на ДДС, данък при източника, СИДДО.
Адв. Теодосия Кирилова Теодосия Кирилова е данъчен адвокат, с опит в работата по разнообразни данъчни казуси за български и международни клиенти. Нейна специализация е косвеното данъчно облагане, предимно ДДС. Преди да стартира своя данъчна практика, адв.Кирилова е част от данъчния отдел на ПрайсуотърхаусКупърс в София, където работи по множество местни и чуждестранни данъчни проекти. Началото на професионалния й път започва в данъчно-правния отдел на Делойт в България, където се занимава с облагане на доходите на физически лица. Понастоящем, основните професионалните й интереси са обслужването на бизнеси, включително и стартиращи предприятия, които оперират на електронни пазари и платформи, заети в търговията с електронни стоки и услуги.
Таксата за участие е 288.00лв. вкл.ДДС. За преки членове на БТПП или при участие на повече от един човек от фирма – 10% отстъпка. При заплащане на таксата за участие до 18 ноември т.г. се ползва отстъпка от 10%. За участие, моля, попълнете представената регистрационна форма.
|