Този сайт използва бисквитки. Допълнителна информация. - Разбрано.
Поведението на американския президент Доналд Тръмп трябва да се разглежда от позицията му на бизнесмен. Именно от тази си гледна точка, той притиска някои държави, целейки постигане на икономическо развитие и стабилност за САЩ. Не можем да говорим за търговска война или за абсолютна изолация на САЩ. Това каза Аспарух Карастоянов, член на управителния съвет на Българска търговско-промишлена палата, в предаването "Бизнес старт" с водещ Живка Попатанасова.
Всяко политическо събитие се оценява най-лесно и обективно чрез поглед към икономическите последици от него. Поведението на Тръмп отправя едно директно бизнес послание към света за желание за икономическа стабилност на САЩ.
Карастоянов коментира и предстоящата среща на страните от формата Г-7 като посочи, че е необходимо още страни, чиято икономика влияе в световен мащаб, да се присъединят към него.
Ако големи и икономически силни страни като Русия и Китай не участват във формата и в провеждането на дискусии, то тежестта му отслабва. Можем да говорим за обективни и ефективни решения, ако говорим за формат Г-9 на първа стъпка - с участие на Русия и Китай в него, а по-късно за Г-12 - с Индия, Бразилия и други страни, които имат голяма икономическа тежест в световен мащаб.
Вижте във видео материала целия разговор по темата.
"Всяко политическо събитие се оценява най-лесно и обективно чрез поглед към икономическите последици от него. Поведението на Тръмп отправя едно директно бизнес послание към света за желание за икономическа стабилност на САЩ", смята експертът.
Карастоянов коментира и предстоящата среща на страните от формата Г-7 като посочи, че е необходимо още страни, чиито икономики влияят в световен мащаб, да се присъединят към него.
„Ако големи и икономически силни страни като Русия и Китай не участват във формата и в провеждането на дискусии, то тежестта му отслабва. Можем да говорим за обективни и ефективни решения, ако говорим за формат Г-9 на първа стъпка – с участие на Русия и Китай в него, а по-късно за Г-12 – с Индия, Бразилия и други страни, които имат голяма икономическа тежест в световен мащаб“, категоричен е Аспарух Карастоянов.
Вижте повече във видеото!